Peugeot 2008 Triger Set Değişimi 16MAR
Peugeot 2008 Triger Set Değişimi

Peugeot 2008 Triger Set Değişimi 

Peugeot 2008 Triger Seti Değişti Ve Periyodik Bakım Yapıldı Değişen Malzemeleri Triger Seti (Orjinal) Devirdaim (Orjinal) Antifiriz Ve Altarnatör Kayışı (V Kayışı) Hava Filitresi, Yağ Filitresi ,Mozot Filitresi ,Polen Filitresi (Karbonlu) Ve Motor Yagı Değişti.

 

ES Klas Oto

Uzman kadrosu ve son teknoloji ekipmanları ile her marka araca servis hizmeti vermektedir. Müşterilerimize en doğru servis hizmeti sunan firmamız hiçbir zaman kalitesinden ödün vermemiştir.
Uzman bilgi birikimi ve en yeni teknolojiler konusunda güncel bilgilere sahip eğitimli, uzman personelimiz ile her marka araca bakım ve onarım hizmeti sunmaktayız.
ES Klas Oto’da, en yeni test cihazları ve dijital bilgi sistemleri kullanılır. Bu sayede uzmanlarımız profesyonel bir iş çıkarır ve aracınız zamanında teslim edilir. Uzun yılların tecrübesini müşterilerimizle paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Servis Hizmetimiz:
Periyodik Bkım
Şanzıman Onarım
Fren Balata değişimi
Debriyaj Seti Değişimi
Ön Süspansiyon Onarımı
Yağ Değişimi
Motor Suyu (Antifiriz) Kontrolü
Direksiyon Kontrolü (Rot ayarı)
Triger Seti Değişimi 

 

Triger kayışı nedir?

 

 

Motor açısından oldukça hayati bir parça olduğu için hem sağlam hem de uzun ömürlü olması gereklidir. Ayrıca zamanlama işlemi gerçekleştirdiği için de kayma yapmaması gerekir.

Bu nedenle dişli bir şekilde genellikle kauçuk ve çelik tel/kumaş kuşak malzemeden kompozit bir yapı şeklinde üretilir. Ayrıca kevlar, aramid ve karbon fiber gibi özel ve dayanıklı malzemelerin de kullanıldığı özel kayışlar mevcuttur.

Marka ve modele bağlı olmak üzere genellikle 60.000km-100.000km-120000km aralığında değişen bu parçanın zincir tipinde olanları da mevcuttur ve genelde değişim gerektirmez.

Ancak otomobil üreticilerinin büyük bir kısmı daha sessiz ve az sürtünme ile çalışan kauçuk triger kayışlarını tercih ederler.

 

Triger kayışı ne işe yarar? 

Triger kayışı krank milinden aldığı hareketi ekzantrik mili ve/veya millerine ileterek supapların açılıp kapanmasına olanak sağlayan bir parçadır.

Ayrıca otomobil modeline bağlı olarak motor soğutma sıvısını soğutma sistemi içerisinde döndüren devridaim pompasına da hareket verir. Bu sayede hem egzantrik mili hem de devridaim pompası ihtiyacı olan dönme hareketini elde etmiş olur.

Triger sistemi hangi parçalardan oluşur?

 


Triger kayışı: Krank milinin hareketini egzantrik miline iletir.
Gergi bilyesi: Triger kayışının istenilen şekilde gerdirilmesine yarar.
Devridaim pompası: Motor soğutma sıvısını sistemde döndürür.

Triger kayışı koparsa ne olur?

Önce bir patırtı olur ardından motor durur
Supap zamanlaması bozulur
Zamanlaması bozulan supaplar kapalı olması gerekirken açık kalır
Açık supaplara pistonlar çarpar
Pistonların çarpması sonucu supaplar eğilir
Pistonlar da supapların çarpmasıyla hasar görür
Silindir kapağı ve yanma odalarında ise kopan ve çarpan parçalardan dolayı zedelenmeler olur
Supap ve pistonların alakalı olduğu tüm parçalarda kasmadan kaynaklı zorlanmalar meydana gelir
Zarar gören tüm parçaların değişmesi ve/veya işlem görmesi gerekir
Kısacası motorun rektefiye işlemi (revizyon) görmesi gerekir


HEMEN ŞİMDİ:

 

 

 

Meta Anahtar Kelimeler:

İzmit Peugeot özel servis, İzmit Peugeot Yol yardım, Kocaeli Peugeot Yol Yardım, Sakarya Peugeot Yol Yardım, Bolu Peugeot Yol Yardım, Düzce Peugeot Yol Yardım, İzmit Peugeot Tamir Servisleri, Kocaeli Peugeot Tamir Servisleri, Adapazarı Peugeot Tamir Servisleri, Sakarya Peugeot Tamir Servisleri, Bolu Peugeot Tamir Servisi, İzmit Peugeot Tamir Servisi, Kocaeli Peugeot Tamir Servisi, Adapazarı Peugeot Tamir Servisi, Sakarya Peugeot Tamir Servisi, Bolu Peugeot Tamir Servisi, İzmit Peugeot servis, Kocaeli Peugeot servis, Bolu Peugeot servis, Düzce Peugeot servis, Körfez Peugeot servis, İzmit Peugeot, Koceali Peugeot, İzmit Peugeot yedek parça, Kocaeli Peugeot yedek parça, İzmit Peugeot tamircisi, Kocaeli Peugeot tamircisi, Düzce Peugeot tamircisi, Adapazarı Peugeot Özel Servisi, Adapazarı Peugeot Özel Servis, Adapazarı Peugeot yedek parça, Adapazarı Peugeot Servis, Adapazarı Peugeot esklasoto, Adapazarı Peugeot Tamircisi, Sakarya Peugeot Özel Servis, Sakarya Peugeot Özel Servisi, Sakarya Peugeot Yedek Parça, Sakarya Peugeot Servisi, Sakarya Peugeot Esklasoto, Sakarya Peugeot Tamircisi, İzmit Peugeot Araba Servisi, İzmit Peugeot Araba Özel Servisi, Esklasoto İzmit, Esklasoto Kocaeli, Esklasoto Düzce, Esklasoto Bolu, Bolu Peugeot Özel Servis, Bolu Peugeot Özel Servisi, Bolu Peugeot Yedek Parça, Bolu Peugeot Servis, Bolu Peugeot Tamircisi, izmit Peugeot özel servisi, esklasoto izmit Peugeot özel servisi, izmit Peugeot özel servis, Kocaeli Peugeot özel servisi, Kocaeli Peugeot özel servis, Kocaeli Peugeot servis, Esklasoto Peugeot Citroen özel servis, Esklasoto izmit Peugeot özel servis, İzmit Peugeot yedek parça, Kocaeli Peugeot yedek parça, Körfez Peugeot özel servis, Körfez Peugeot özel servisi, Düzce Peugeot özel servisi, Düzce Peugeot özel servis, Esklasoto düzce Peugeot özel servis, Esklasoto Peugeot özel servisi,

Uzman bilgi birikimi ve en yeni teknolojiler konusunda güncel bilgilere sahip eğitimli, uzman personelimiz ile her marka araca bakım ve onarım hizmeti sunmaktayız

whatsapp

Kampanya..!

2 Ekim – 11 Kasım tarihleri arasında Esklasoto’ya gelin, Aracınızın’nızı bahara hazırlayın!