Yağ Değişimi

Yağ değişimi yapılmazsa ne olur?

Motora yağ konulmadığında metallerin birbirine sürtünmesi sonucu çok fazla ısı açığa çıkar ve motorun içerisindeki sıcaklık metalleri birbirine kaynak yaparak yapışmasına neden olur. Zamanla yağ kirlendikçe, kirlendikçe yağlama özelliğini yitirir ve parçaları yıpratmaya başlar sonuç olarak da motor bozulur

Yağ değişimi kaç km?

Yağ değişimi ne zaman yapılır? Araç üreticilerin tavsiyeleri doğrultusunda, kullanılan yağın türüne ve kat edilen kilometreye göre, aracınızın motor yağı yılda en az 1 kez yenilenmelidir. Bu üst sınır, eski araçlar için her 10.000 km'de bir, yeni araçlar içinse ortalama en fazla 20.000 km'de bir olarak düşünülebilir.

Motor yağı değişimi ne kadar?

Motor yağı değişimi gecikirse ne olur sorusu, araç sahiplerinin merak ettiği konuların başında gelmektedir. Uzmanlar motor yağlarının ortalama 10 ila 15 bin km arasında değiştirilmesi gerektiğini ifade ediyor.

Yağ ve yağ filtre değişimi ne kadar?

Yağ ve yağ filtre değişimi için istenen ücret 40-75 TL arasındadır.

Motor yağı özelliğini kaybeder mi?

Yağ uzun süre kullanıldıkça özelliğini kaybeder ve bir zift haline gelir. Bu motor parçalarının aşırı yıpranması gibi sonuçlar meydana çıkarır. Yapılması gereken oldukça basit! Her 10 bin kilometrede bir yağ değiştirmek.

Motor yağı değişimi nasıl anlaşılır?

Yağın değişmesi gerektiğini nasıl anlarız? Aracınızın arıza gösterge panelinde motor yağının bittiğine, azaldığına ya da motor yağında sorun olduğuna dair uyarı ışığı yanar. Bu işaret, ağzından sıvı damlayan bir sürahi görünümlü ikon şeklindedir.

 

Hemen Şimdi Bakım İçin Teklif Alın..!

whatsapp

Kampanya..!

1 Aralık – 11 Mart tarihleri arasında Esklasoto’ya gelin, Aracınızın’nızı Kışa hazırlayın!