Honda Civic Sibop Ayarı

Sibop ayarı ne işe yarar?

İçten yanmalı motorlarda bulunan supap, boru sistemlerinde gaz veya sıvı yakıtların geçişlerini ayarlar. Motorlarda yakıt-hava karışımını veya sadece havanın motora girişini ayarlar. Bu yanma işlemi sonrasında ortaya çıkan gazı ise egzoz supabı dışarı atar.

 

Arabanın sibop ayarı neden bozulur?

Lpg’li araçlar için 30.000 – 50.000 kilometrede bir supap ayarı önerilir. Supaplar eridiğinde, silindirde kompresyon kaçağı meydana gelir çünkü basınçlı hava buradan dışarı kaçar. … Supap ayarının bozulmasıyla, külbütör kolunun (piyanonun) supap kafasına basma zamanlaması ve miktarı bozulur.

 

 

Servis Hizmetimiz:

 

  1. Genel Oto Tamir Ve Bakım
  2. Şanzıman Onarım Ve Değiştirme
  3. Fren Onarımı Ve Değişimi
  4. Yakıt Sistemi Onarımı
  5. Araç Önleyici Bakım
  6. Yağ Değişimi
  7. Motor Sogutma Sistemi Yıkama Ve Onarımı
  8. Direksiyon Ve Süspansiyon Onarımı

Mekanik Servis Bakımı:

Her Marka Aracınızın marka araçlarınızın motor bakımı, fren bakımı, ön takım, şanzuman, defransiyel gibi bakımları branşında uzmanlaşmış mekanikerler tarafından yapılmaktadır.

Periyodik Bakım Neleri Kapsar?

Periyodik bakım aracın önemli parçalarının doğru çalışmasını sağlayan bileşenlerin kontrolü, gerekli olan ayarların yapılması ve olası problemler çıkarabilecek bölüm ve parçaların kontrol edilmesini kapsayan bir bakım sürecidir. Periyodik bakımda aşağıdaki parçalar mutlaka kontrol edilir.

Motor Yağı Değişimi?

Motorun ısısının düzenlenmesini ve mekanik parçaların sürtünmeden kaynaklı aşınmalarını elimine eden motor yağı, periyodik bakım sırasında mutlaka değiştirilir ve yenilenir.

Fren Sistemi Kontrolü?

Fren balataları, fren merkezi, fren hidroliği, fren bağlantı hortumları gibi bileşenler de periyodik bakım kontrolleri içerisinde yer alıyor.

Süspansiyon Sistemi Kontrolü?

Amortisör, rot başı ve rotillerin de periyodik bakımlarda kontrol edilmesi bir gereklilik. Aşınan ya da işlevini yerine getiremeyen parça ve kısımlar bu bakım sırasında mutlaka değiştiriliyor.

Check Up (Genel Kontrol)

Araç Check Up hizmeti, konforlu ve güvenli bir sürüşü garanti altına almak için yaptırılması gereken genel araç kontrolüdür. Genel oto kontrollerinde aracınız bujilerinden, filtre ve sileceklerine kadar genel bir incelemeden geçer.

 

YOL YARDIM:

aracınızı yolda bırakacak her türlü arızada, dört mevsim 7/24 hizmetinizdedir. Yol Yardımı için lütfen :İLTİŞİME GEÇİNİZ

 

HEMEN ŞİMDİ:

 

Bir cevap yazın